Lesní slavnost Lapků

z Drakova

v Biskupských lesích

  1. 24. července 2022

sobota 10–20 hod.                neděle 9–17 hod.

 

V lesích Biskupství Ostravsko – Opavského v lokalitě Drakov se vám představí rytířské spolky ARMA FERRE, AGRIPA, ARCUS a BURGMISTŘI. S Vandrovní knížkou se hledat zlatý poklad Lapků z Drakova vydáte a lesními pěšinami na všechna stanoviště razítkovací hry se snadno dostanete. U památného buku dětem první razítko do knížky dají a v lesní tůni s vrbenskými rybáři lovit ryby můžete. Mapa a směrníky vás ke všem atrakcím Drakova bezpečně dovedou. Lesníci Biskupských lesů připravili zábavnou lesní pedagogiku s vystoupením sokolníků. V lese si děti mohou zasadit „svůj strom“. U Slučího potoka rodinku vodníka navštivte a kousek dál zase černokněžníka, který čaruje potkáte. Nedaleko zlatohorští zlatokopové rýžovat zlato každého naučí a kousek dál u Lorenzovy huti výstava v lesní galerii vám zajímavou prohlídku nabídne. Hned vedle ve Zlaté kuželně si s lesními skřítky kuželky zahrajete a dál za stromy Lesní král s královnou vás pasovat na rytíře budou. K strážnému hradu Drachenburg pro Vás postavili nový a pevný most, po kterém řeku Černou Opavu snáze překonáte. Lesní král vám také poradí, jak to nejlépe udělat a kudy se k strážcům hradu vydat. Při lesním putování se s práci zručných řemeslníků seznámíte a jejich kumšt jistě oceníte. Tam někde se s mistrem řezbářů Jiřím Halouzkou a jeho syny můžete setkat a také se s ostatními kumštýři seznámit. Všude kolem bude dost jarmarečních prodejců a farmářů kteří svými výrobky a regionálními produkty se rádi pochlubí. V replice středověké dřevouhelné huti ukázku historické tavby železa předvede skupina studentů z VŠB Ostrava. Vodní soutěž „plavení míčků“ v řece Černé Opavy, nazvanou „Drakovský plaváček“ připravili na nedělní odpoledne vrbenští hasiči. Všichni se jí mohou zúčastnit. V hlavním stanu u pořadatelů Spolku Přátelé Vrbenska vám poradí a poskytnou rady a informace. O bohaté občerstvení nebude nouze. O to se postará zkušená gastro firma Radima Pečky z Ostravy a pivovar Ostravar. Nabídku rozšíří i další prodejci. K dobré náladě Vám zahrají kapely Řebřiňák z Vrbna, Generace 75 z Bruntálu, Kompromis z Opavy, Ilona Stryová z Brna. V neděli skupina Letokruhy Přerov, Karlováci a Duo Modulor z Bruntálska. Všude kolem se potulují lapkové, zábavní kejklíři a nedaleko mají své ležení královští rytíři. Mnoho atrakcí na vás zde čeká, tak neváhej a na Lesní slavnost Lapků z Drakova pospíchej. Připravili jsme pro Vás mnoho dalších atrakcí.

Bohatá lesní tombola, ve které můžete vyhrát hodnotné ceny a dary sponzorů, jakou je např. automatická pračka, víkendový pobyt na reprezentační lesní chatě a další. Los si jen dvacet kaček zakoupíte a zda jsi vyhrál některou z cen se dozvíš okamžitě. Los po rozbalení vyhrávající číslo ukáže.  

                                                                 

Hledat zlatý poklad Lapků z Drakova (razítkovací hra pro děti do 15 let).

Vandrovní knížku Lapků z Drakova za 10,- Kč si nejprve zakoupit musíte ve stanu Spolku Přátelé Vrbenska. Mapa s označenými atrakcemi každého k zlatému pokladu dovede. Nezapomeňte a všechna razítka u označených atrakcí si do Vandrovní knížky otiskněte. Je jich celkem osm. Kdo bude mít alespoň pět, svůj podíl z pokladu si u pořadatelů může vyzvednout.

 

Do soutěže Drakovský plaváček se mohou všichni přihlásit. Start vašich číslovaných plaváčků (míčků) v řece Černé Opavy spustíme v neděli ve 13.30 hod. Ceny výhercům budou předány ihned po skončení soutěže na hudebním podiu.

 

Vstupné v sobotu 40,- Kč                 

Vstupné v neděli 40,-Kč      Děti mají vstup zdarma     Parkovné 50.-Kč/den

 

Pořadatelé a partneři projektu: Spolek Přátelé Vrbenska, Biskupské lesy Ostravsko – Opavské, Město Vrbno pod Pradědem, Zlaté Hory, Obec Heřmanovice, Farma Bovine, Mihakov Krnov, Husqvarna Manufakturing s.r.o, Mepac CZ, Ventilstav Vrbno, PARKHOTEL garni s.r.o. ing. Petr Gross, Pradědský lesní závod a.s., TS Vrbno p. Prad., Polykemi s.r.o., Teplo Vrbno, TWI s.r.o., Zemní práce Renné Darmovzal, Řád svatého Huberta, Doprava Krahulec, Radim Pečka a pivovar Ostravar, MAS Hrubý Jeseník, vrbenští hasiči a rybáři, DSO Vrbenska, STA Bruntálsko. Záštitu lesní slavnosti poskytl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška a Senátor Parlamentu ČR MUDr. Ladislav Václavec.

 

Realizaci projektu podpořil Moravskoslezský kraj

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.